Nitelikli edebiyata, 

bütüncül bir bakış!

Eksi 18 Edebiyat Topluluğu; çocuk ve gençlik edebiyatını kendine mesele edinmiş yazar, çizer, editör ve adayları ile birlikte öğretmen, yayıncı, kitapçı, ebeveyn gibi çok farklı rollerdeki katılımcılarla bütüncül bir çerçeve oluşturarak 18 yaş altındaki bireyler için demokratik, yaratıcı ve kişilik gelişimine önem veren eserler üretmeyi amaç edinmiştir.

Sevgili öğretmenimiz Nevzat Süer Sezgin rehberliğinde düzenlenen eğitim programına katılmış kişilerden gönüllü olanlar topluluğumuza dahil olurlar.

Çocuk ve gençlik edebiyatı alanında duyarlı, özenli, sanatsal ve bilimsel niteliklere dayanan ürünler ortaya koymak için varız.

Duyurular

Eksi 18 Kampüs'te Hicabi Demirci'yi ağırlıyoruz!

Sevgili Esra Yazdıç Demir ve Tuğçe Sakallı Gedikali rehberliğinde tasarlanan Eksi 18 Kampüs programının yedinci döneminin Haziran ayında sevgili Hicabi Demirci'yi ağırlıyoruz. Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Betül Çakıroğlu, Açık Kürsü için yazdı!

Ankara’da her ayın üçüncü cumartesi günü yapılan bir etkinlik. Her ayın teması özelinde resimli çocuk kitapları konuşuluyor. Aktan Acar, A. Şebnem Soysal Acar, Melis Akdoğan ve Yıldıray Lise’den oluşan yürütücü ve kolaylaştırıcı ekip tarafından Hurda Sanat Atölyesi’nde yapılan bu etkinliğe bu ay ben de katıldım.  (devamını okumak için tıklayınız.)

İzmir Kitap Fuarı'ndayız!

19-28 Nisan 2024 tarihleri arasında İzmir Kültürpark'ta İzBB organizasyonu ile düzenlenecek olan İzmir Kitap Fuarı, çocuk edebiyatı teması ile gerçekleşecek. Yakın Kitabevi ve Eksi 18 Edebiyat Topluluğu iş birliği ile yazarlarımız, çizerlerimiz ve eğitimcilerimiz fuar alanında olacaklar. Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yayla Boztaş, Açık Kürsü için yazdı!

Çocukların çok ilgisini çekeceğini düşündüğüm bir kitap var önümde. Merakla, aynı zamanda bilmedikleri birçok şeyi öğrenmenin sevinciyle okuyacakları bir kitap. Sevin Sezgin’in son kitabı bir çocuk romanı. Ay Üssü Ata kitabında 2080 yılında uzay çalışmalarında gelinen gelişmeleri, uzayda,  Ay yüzeyinde yapılan incelemeleri anlatırken çocuklara dünyada enerji, su ve yaşamsal kaynakların gittikçe  azaldığını, Dünya’yı hor kullandığımızı  da anlatıyor yazar.  (devamını okumak için tıklayınız.)

18. Dönem katılımcılarımız artık aramızdalar!

Sevgili öğretmenimiz Nevzat Süer Sezgin rehberliğinde düzenlediğimiz ve topluluğumuza girişin tek şartı olan "Yetişkinler için Çocuk ve Gençlik Edebiyatı" programının 18. dönem katılımcıları aramıza katıldılar. Aşağıdaki isimleri tıklayarak kendileri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Hepiniz hoş geldiniz :)

Katılımcılarımız

Kitaplarımız

Çalışmalarımız