Nitelikli edebiyata, 

bütüncül bir bakış!

Eksi 18 Edebiyat Topluluğu; çocuk ve gençlik edebiyatını kendine mesele edinmiş yazar, çizer, editör ve adayları ile birlikte öğretmen, yayıncı, kitapçı, ebeveyn gibi çok farklı rollerdeki katılımcılarla bütüncül bir çerçeve oluşturarak 18 yaş altındaki bireyler için demokratik, yaratıcı ve kişilik gelişimine önem veren eserler üretmeyi amaç edinmiştir.

Sevgili öğretmenimiz Nevzat Süzer Sezgin rehberliğinde düzenlenen eğitim programına katılmış kişilerden gönüllü olanlar topluluğumuza dahil olurlar.

Çocuk ve gençlik edebiyatı alanında duyarlı, özenli, sanatsal ve bilimsel niteliklere dayanan ürünler ortaya koymak için varız.

Duyurular

16. Dönem katılımcılarımız artık aramızdalar!

Sevgili öğretmenimiz Nevzat Süer Sezgin rehberliğinde düzenlediğimiz ve topluluğumuza girişin tek şartı olan "Yetişkinler için Çocuk ve Gençlik Edebiyatı" programının 16. dönem katılımcıları aramıza katıldılar. Aşağıdaki isimleri tıklayarak kendileri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Hepiniz hoş geldiniz :)

Eksi 18 Kampüs'te Murat Moroğlu'nu ağırlıyoruz!

Sevgili Esra Yazdıç Demir rehberliğinde tasarlanan Eksi 18 Kampüs programının altıncı döneminin Aralık ayında Murat Moroğlu'nu ağırlıyoruz. Bu buluşmada "Bir Bavul Kitap ile Çocuklar için Nitelikli Atölyeler Yapmak" başlığı altında konuşacağız.

Eksi 18 Kampüs'te Aytül Akal'ı ağırladık!

Sevgili Esra Yazdıç Demir rehberliğinde tasarlanan Eksi 18 Kampüs programının altıncı döneminin Kasım ayında Aytül Akal'ı ağırladık. Bu buluşmada "Çocuk Yazınında 30 Yıl ve 185 Kitap" başlığı altında konuştuk.

Betül Çakıroğlu, Açık Kürsü için yazdı!

Yazı değişik semboller topluluğu herkes için. Dünyaya ve eski uygarlıklara baktığımızda birçok farklı yazı olduğunu görüyoruz. Mısır hiyeroglifleri, runik yazılar, Çin alfabesi... Bunları okuyamıyoruz. Hatta bilmiyorsak İngilizce kelimeler bile bir anlam ifade etmiyor bizim için. Çünkü onlar sesleri hapsettiğimiz semboller. Ve onlar ancak bilince anlam kazanabiliyorlar. (devamını okumak için tıklayınız.)

Katılımcılarımız

Kitaplarımız

Çalışmalarımız