Nitelikli edebiyata,

bütüncül bir bakış!

Eksi 18 Edebiyat Topluluğu, çocuk ve gençlik edebiyatını kendine mesele edinmiş bir topluluktur.

Yazar, çizer, editör ve adayları ile birlikte öğretmen, yayıncı, kitapçı, ebeveyn gibi çok farklı rollerdeki katılımcılar ile bütüncül bir çerçeve oluşturur.

Sevgili öğretmenimiz Nevzat Süzer Sezgin rehberliğinde düzenlenen eğitim programına katılmış kişilerden gönüllü olanlar topluluğumuza dahil olurlar.

Özetle, 18 yaş altındaki bireylerin okuma önceliği olduğu fakat herkesin okuma tutkusunu besleyecek nitelikli edebiyat ile ilgilenir.

Duyurular

Eksi 18 Kampüs'te Ümit Kireççi'yi ağırlıyoruz!

Sevgili Dilge Güney'in rehberliğinde tasarlanan Eksi 18 Kampüs programının dördüncü döneminin Aralık ayında Ümit Kireççi'yi ağırlıyoruz. Bu buluşmada; çizgi roman sanatının tarihi, anlatım unsurları, hedef kitleyle kurduğu ilişki ve ekollerle türler üzerinden çocuklarla genç okur üzerindeki etkilerini ele alacağız.

Eksi 18 Buluşmalar'ın 6'ıncısı, 2 Aralık 2022 cuma günü!

2 Aralık 2022 Cuma günü 19.00 - 21.30 arasında İzmir Karşıyaka'daki Zikzak Grup'ta yüz yüze düzenlenecek olan buluşma, Zoom üzerinden de yayınlanacak. Buluşmanın içeriğine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi almak isterseniz buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sevin Sezgin, Açık Kürsü için yazdı!

Sevgili Yaya Boztaş’ın Mevlüt Kaplan Çocuk Öyküleri Yarışmasında ikincilik alan kitabı Neziher Yayınları'ndan çıktı. Kitabın içinde çocuk gözüyle ve duygularıyla anlatılan on beş kısa öykü yer almakta. Yalın bir dille anlatılan öykülerdeki sıcaklık daha ilk satırlarda kendini gösteriyor. (devamını okumak için tıklayınız.)

"Kentini Arayan Çocuklar" Tanıtım ve imza gününde buluştuk!

Sevgili Elif Çelebi'nin öncülüğünde öğretmenimiz Nevzat Süer Sezgin ve Yusuf Çağlayan'ın çağrısı ile bir araya gelen otuz bir yazarımız "Kentini Arayan Çocuklar" derlemesinde buluştular. Sevgili Hasan Karaca'nın resimleri ile Yakın Çocuk tarafından basılan derleme kitabımız raflarda yerini aldı.

Ayrıntılı bilgi almak isterseniz buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kıpırtı Çocuk, 11. sayısı yayımlandı!

Öyküler, masallar, şiirler, manzum hikayeler ve yazmalı, çizmeli, kesmeli, biçmeli, eğlenmeli, oynamalı bir dolu etkinlikler ile dergimizin 11. sayısı, 1 Kasım 2022'de yayımlandı. Her yaştan ilgili herkesin kullanımına açık ve ücretsiz olan dergimizi dijital araçlarınız ile son derece kolay inceleyebilir, dilerseniz çıktısını alabilirsiniz. 11. Sayımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Katılımcılarımız

Kitaplarımız

Projelerimiz