Nitelikli edebiyata, 

bütüncül bir bakış!

Eksi 18 Edebiyat Topluluğu, çocuk ve gençlik edebiyatını kendine mesele edinmiş bir topluluktur.

Yazar, çizer, editör ve adayları ile birlikte öğretmen, yayıncı, kitapçı, ebeveyn gibi çok farklı rollerdeki katılımcılar ile bütüncül bir çerçeve oluşturur.

Sevgili öğretmenimiz Nevzat Süzer Sezgin rehberliğinde düzenlenen eğitim programına katılmış kişilerden gönüllü olanlar topluluğumuza dahil olurlar.

Özetle, 18 yaş altındaki bireylerin okuma önceliği olduğu fakat herkesin okuma tutkusunu besleyecek nitelikli edebiyat ile ilgilenir.

Duyurular

Eksi 18 Kampüs'te Dr. Fatih Erdoğan'ı ağırlıyoruz!

Sevgili Esra Yazdıç Demir rehberliğinde tasarlanan Eksi 18 Kampüs programının beşinci döneminin Haziran ayında Dr. Fatih Erdoğan'ı ağırlıyoruz. Bu buluşmada "Türkiye'de Çocuk Edebiyatının Son 45 Yılı" başlığı altında konuşacağız.

Sevin Sezgin, Açık Kürsü için yazdı!

Sevgili Ersin Köseoğlu’nun Bilgi Yolu Yayınlarından çıkan öykü kitabını büyük bir keyifle okudum. Aslında öykü olarak elinize aldığınız kitapta masal öğeleri öylesine zengin kullanılmış ki…  Yaramaz Sincap’ın ortaya çıkışıyla birlikte gizemli bir serüvene dönüşen öykü, Gülce Hanım’ın sıradan yaşamına farklı tatlar katıyor. Gülce Hanım’ın yalnızlığı ve bu konudaki yakınmaları aslında yaşlanan insanların en büyük sorunu. Çocuklara ve gençlere bir işaret. Örneğin takvimden düşen yaprakta “Dünya selamlaşma Günü yazmakta. Gülce Hanımı şaşırtıyor böyle bir günün olması. (devamını okumak için tıklayınız.)

15. Dönem katılımcılarımız artık aramızdalar!

Sevgili öğretmenimiz Nevzat Süer Sezgin rehberliğinde düzenlediğimiz ve topluluğumuza girişin tek şartı olan "Yetişkinler için Çocuk ve Gençlik Edebiyatı" programının 15. dönem katılımcıları aramıza katıldılar. Aşağıdaki isimleri tıklayarak kendileri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Hepiniz hoş geldiniz :)

Katılımcılarımız

Kitaplarımız

Projelerimiz