Renkahenk Kitap Kulübü

Renkahenk Kitap Kulübü'ne katılmak ister misiniz?

Sevgili Katılımcılarımız,

Çocuk edebiyatı alanında kalem oynatan Eksi 18'li katılımcılar yazım sürecinin doğal bir parçası olarak piyasada yer alan kitapları okumak durumundalar. Ancak okuma eyleminin etkileşimli olması okuyucu yazara hiç şüphesiz farklı bakış açıları kazandıracaktır. Eğer siz de isterseniz, her ayın ilk salısı gerçekleşecen buluşmalarımıza katılabilirsiniz. Tek şartımız, o ayın kitabını okumuş olmanız.

Katılım için aşağıdaki e posta adresinden sevgili Zarife Açıkel'e ulaşabilirsiniz.

E posta adresi: acikelzarife@gmail.com

2023 - 2024 Kitap Listesi

Buluşmalarımız her ayın ilk salı günü saat 21:00 - 22:00 arası gerçekleşmektedir.


2022 - 2023 Kitap Listesi

Proje Hakkında

Proje yürütücüsünün adı soyadı 

Zarife Açıkel

Projenizin adı 

NSS Renkahenk Kitap Kulübü

Projenizin gerekçesi 

Çocuk edebiyatı alanında kalem oynatan Eksi 18 Edebiyat Topluluk üyeleri yazım sürecinin doğal bir parçası olarak piyasada yer alan kitapları okumak durumundalar. Ancak okuma eyleminin etkileşimli olması okuyucu yazara farklı bakış açıları kazandıracaktır. 

Projenizin amaçları 

Çocuk edebiyatı alanında üretilen eserlerin incelenmesi temel hedefi oluşturmaktadır. Yaratım süreci içinde olan Eksi 18 Edebiyat Topluluğu yazarlarının eserler üzerinde görüş alışverişinde bulunması, eleştiri geliştirmesi hedeflenmektedir. Bu sayede: 

Projenizin hedef kitlesi 

Projemiz topluluk üyesi her arkadaşımıza açıktır. İlk aşamada NSS 5.dönem üyesi arkadaşlar arasında başlayan çalışma genişlemiş, katılımcı sayısı artmıştır. Sadece ayın kitabının okunması şartı bulunmaktadır.

Projenizin süresi 

Her ayın ilk salısı olmak üzere ayda bir gerçekleşmektedir. 

Projenizin aşamaları 

Bir sormaca ve Edebiyattan Sinemaya projesinde seçilen kitap isimleri çıkartılmakta, içlerinden en çok oyu alanlarla yıllık liste oluşturulmaktadır. 

Çalışma Grubu