Çalışmalarımız

Katılımcılarımız

Kitaplarımız

Çalışmalarımız

Eksi 18 Edebiyat Topluluğu olarak kendimize mesele edindiğimiz konular ile ilgili çeşitli projeler geliştiriyor ya da dahil oluyoruz. Çeşitli içeriklerde ve zaman dilimlerinde olan çalışmalarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki bölümleri inceleyebilirsiniz.

Devam Eden Çalışmalar

Eksi 18 Kampüs

Çocuk ve gençlik edebiyatını kendine mesele edinmiş yazar ve yazar adaylarından oluşan topluluğumuzun öğrenme merakını besleyecek, üretme isteğini pekiştirecek bir eğitim modeli tasarladık ve adına da "Eksi 18 Kampüs" dedik. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. 

Kıpırtı Çocuk

Türkiye'de nitelikli çocuk edebiyat dergisi eksiliğini kendine mesele edinerek yola çıkan Dilek Yılmaz'ın çağrısı ile yeni bir proje başladı: Kıpırtı Çocuk. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. 

Derleme Kitaplar

Topluluğumuzun farklı katılımcıları tarafından farklı amaçlarla hayata geçirilmiş derleme çalışmalarını içerir. Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Renkahenk Kitap Kulübü

Topluluk katılımcılarımızdan sevgili Zarife Açıkel'in yürütücülüğündeki kitap kulübü çalışmalarına devam ediyor.  Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. 

Edebiyatta Sinemaya

Topluluk katılımcılarımızdan sevgili Burçak Temel ve Sevgi Sıla Bilgin'in rehberliğinde hazırlanan "Edebiyattan Sinemaya" projesi başlıyor. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. 

Ergodik Edebiyat

Topluluk katılımcılarımızdan sevgili Burçak Temel ve Nermin Şenol Kalyoncu'nun rehberliği ve U-Stroy iş birliği ile proje devam ediyor. Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Birlikte Yazalım

Topluluk katılımcılarımızdan sevgili Ayşe Evrim Genç rehberliği ve Petek-Proje ekibinin desteği ile "Birlikte Yazalım" projesi hayata geçiyor. Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Açık Kürsü

Topluluk katılımcılarımızdan sevgili Osman Torun'un rehberliğinde katılımcılarımızın çocuk ve edebiyatı odağa alan meseleler ile ilgili yazdıkları yazılardan oluşur. Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kahve Sohbetleri

Topluluk katılımcılarımızın çocuk ve edebiyatı odağa alan meseleler ile ilgili yazdıkları yazılardan oluşur. Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Gelin Tanış Olalım!

Bu proje, topluluk katılımcılarımız için sevgili Başak Fındıkçıoğlu ve Burçak Temel tarafından tasarlanmıştır. Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Tamamlanan Çalışmalar

Çocuğa Dair Söyleşiler

Sevgili öğretmenimiz Nevzat Süer Sezgin yürütücülüğü ve 11. dönem katılımcılarımızın öncülüğünde yeni bir söyleşi dizisi başlıyor. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. 

Eksi 18 Edebiyat Sohbetleri

5 Ekim 2020 Pazartesi günü itibari ile tam 35 programda 35 konu ve konuk ile Zikzak Grup'un instagram hesabında canlı yayınlar ile buluşuyoruz. Her pazartesi saat 21.00'de başlayan programlarımızın yayın kayıtlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Katılımcılarımız

Kitaplarımız

Çalışmalarımız