Katılımcılarımız

Gülseren Delibaş

gulserendelibas@gmail.com

Malatya doğumlu olup 1961'den beri Kocaeli'nde yaşamaktayım. Bursa Uludağ Üniversitesi Edebiyat Bölümü mezunuyum. Kendi çabamla İngilizcemi ilerlettim ve Milli Eğitim Müdürlüğünün açtığı bir yıllık kurslara katılarak sertifika aldım. Ortaokullarda Türkçe öğretmenliğimin yansıra İngilizce öğretmenliği de yaptım. Otuz beş yıllık öğretmenliğime nokta koyunca ÇYDD, ADD ,KEREM , EĞİTİM-SEN ve UED (Ulusal Eğitim Derneği) gibi Sivil Toplum Kuruluşlarının yönetim kurullarında ve komisyonlarda görev aldım. Birçok projeler hazırlayarak yaşama geçirdim. İki oğlum ve bir kız torunum var. Bekar olan oğlumla birlikte yaşıyorum.

Emekli olmadan birkaç sene önce boş zamanlarımda çocukluk ve gençlik anılarımı yazmaya başladım. Yaz tatillerinde derneklerde gönüllü çalışırken eğitim projeleri üzerine yoğunlaştım. Hatta Üniversite kütüphanelerinde Eğitim Programları üzerine araştırma yaparken Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Mustafa Aydın Hoca'nın teşvikiyle Kocaeli Eğitim Bilimleri Fakültesinde Yüksek Lisansa başladım. Eğitim-Sen' in istediği EĞİTİM PROGRAMLARI ile rahmetli Türkan Saylan'ın istediği GENİŞLETİLMİŞ YAZ OKULLARI Projelerini hazırladım ve de Yaz Okullarının koordinatörü olarak projeyi arkadaşlarımla birlikte yaşama geçirdik. Emekli olduktan sonra Ay dili Sanat Topluluğunda Şiir ve Yazma etkinliklerine katılarak kendimi geliştirdim. Şiir etkinliğinde tarihçi, yazar ve şair olan Şener Aksu Hoca'dan çok yararlandım. İlk Çocuk kitaplarım da yazma etkinliklerine katıldığım Prof. Gönül Balkır'ın yönlendirmesi ile çıktı. Her ikisine de minnettarım. Ayrıca Kocaeli Temsilciliğini 1990 yılından başlayarak yürüttüğüm Öğretmen Dünyası Dergisi'nin AYDA BİR KİTAP OKUMA PROJESİ 'nin tanıtımı ardından da NEDEN KİTAP OKUMALIYIZ adlı söyleşileri Milli Eğitim Müdürlüğünün ricası üzerine emekli olduktan sonra başlamıştım. Şu anda yayımlanmış on beş çocuk, beş de gençler için yazdığım kitap var. Çocuk kitabı alanında kendimi geliştirmek, yenilemek amacıyla Nevzat Süer Sezgin'in "Yetişkinler İçin Çocuk ve Gençlik Edebiyatı" programına katıldığım için çok mutluyum.

Yayınlar

Sevgili Gülseren Delibaş'ın kitapları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://gulserendelibas.com/kitaplari/

Kıpırtı Çocuk

Açık Kürsü

Katılımcılarımız

Kitaplarımız

Çalışmalarımız