Ah Korona Vah Korona Öyküleri

Tüm dünyayı çok etkileyen Covid 19 virüsü, yetişkinlerin olduğu kadar çocukların da gündelik yaşamlarını çok değiştirdi. Sokağa çıkamadılar, okula, parklara gidemediler. Arkadaşlarını, ninelerini, dedelerini çok özlediler. Derslerini internetten öğrenmeye çalıştılar. Bu salgının içindeki çocuklar ileride Covid 19 kuşağı olarak anılacaklar. Bunları düşünerek benimle Yetişkinler için Çocuk ve Gençlik Edebiyatı atölyelerinde çalışmış olanlara bir öykü yazma çağrısı yaptım. Gönderilen öykülerden 19 tanesini seçtim ve yayınevine gönderdim. Dilerim okuyan çocuklar kendilerinden bir şeyler bularak zevk alırlar.

Nevzat Süer Sezgin

Kitaba Katkı Koyan Yazarlar

Proje Hakkında

Onu göremedik, sesini duyamadık, kokusunu alamadık, tadını bilemedik, ama dokunmamak gerektiğini iyi öğrendik. Yaşamımız ansızın değişti, günlerimiz 'Ah! Vah!' ederek geçti. Şaşırdık, endişelendik.

Bu eserde yirmi bir yazar bir araya geldi. Korona günlerinde yaşadıklarımızı çocuklar için öyküleştirdi.

Derleyen: Nevzat Süer Sezgin

Yayınevi: Yakın Çocuk

Kapak Tasarım: Hasan Karaca

Sayfa Sayısı: 192

Yazarlar: Buket Başaran Akkaya, Burçak Temel, Cenk Öztekin, Dilge Güney, Duygu Bulunmaz, Ebru Köfter, Ece Kanber, Ersin Köseoğlu, Feray Ünal, Gönül Çatalcalı, Gülay Pamuk, Güzin Öztürk, Hasan Karaca, Nalan Yılmaz, Oya Uslu, R. Başak Fındıkçıoğlu, Sevin Sezgin, Uğraş Demir, Vicdan Efe, Zeynep Evren