Projelerimiz

Katılımcılarımız

Kitaplarımız

Projelerimiz

Eksi 18 Edebiyat Topluluğu olarak kendimize mesele edindiğimiz konular ile ilgili çeşitli projeler geliştiriyor ya da dahil oluyoruz. Çeşitli içeriklerde ve zaman dilimlerinde olan projelerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki bölümleri inceleyebilirsiniz.

Devam Eden Projeler

Eksi 18 Kampüs

Çocuk ve gençlik edebiyatını kendine mesele edinmiş yazar ve yazar adaylarından oluşan topluluğumuzun öğrenme merakını besleyecek, üretme isteğini pekiştirecek bir eğitim modeli tasarladık ve adına da "Eksi 18 Kampüs" dedik. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. 

Kıpırtı Çocuk

Türkiye'de nitelikli çocuk edebiyat dergisi eksiliğini kendine mesele edinerek yola çıkan Dilek Yılmaz'ın çağrısı ile yeni bir proje başladı: Kıpırtı Çocuk. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. 

Ergodik Masallar

Topluluk katılımcılarımızdan sevgili Burçak Temel ve Uğraş Demir'in rehberliği ve U-Stroy iş birliği ile yeni bir proje başlıyor: Ergodik Masallar. Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Renkahenk Kitap Kulübü

Topluluk katılımcılarımızdan sevgili Dilek Yılmaz'ın yürütücülüğü ve 5. dönem katılımcılarımızın öncülüğünde başlayan kitap kulübü, yepyeni adı ile okumalarına devam ediyor.  Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. 

Çocuğa Dair Söyleşiler

Sevgili öğretmenimiz Nevzat Süer Sezgin yürütücülüğü ve 11. dönem katılımcılarımızın öncülüğünde yeni bir söyleşi dizisi başlıyor. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. 

Edebiyatta Sinemaya

Topluluk katılımcılarımızdan sevgili Burçak Temel ve Sevgi Sıla Bilgin'in rehberliğinde hazırlanan "Edebiyattan Sinemaya" projesi başlıyor. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. 

Derleme Kitaplar

Topluluğumuzun farklı katılımcıları tarafından farklı amaçlarla hayata geçirilmiş derleme çalışmalarını içerir. Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Tamamlanan Projeler

Gelin Tanış Olalım!

Bu proje, topluluk katılımcılarımız için sevgili Başak Fındıkçıoğlu ve Ece Kanber tarafından tasarlanmıştır. Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Eksi 18 Edebiyat Sohbetleri

5 Ekim 2020 Pazartesi günü itibari ile tam 35 programda 35 konu ve konuk ile Zikzak Grup'un instagram hesabında canlı yayınlar ile buluşuyoruz. Her pazartesi saat 21.00'de başlayan programlarımızın yayın kayıtlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Katılımcılarımız

Kitaplarımız

Projelerimiz

Bu bölüm topluluk katılımcılarımız içindir!